Урок ЯДС
Тема
«Що закодовано в українській вишиванці?»
Очікувані
результати уроку
🔹 Ключові компетентності
1. Спілкування державною мовою
учні висловлюють власні думки про вишиванку
та її значення;
відповідають на запитання за змістом пісні
та обговорення;
беруть участь у діалозі (метод «Мікрофон»).
2. Математична компетентність
розпізнають геометричні фігури (круг,
трикутник, квадрат);
здійснюють підрахунок елементів орнаменту;
застосовують елементарні математичні вміння
у практичних завданнях.
3. Культурна компетентність та обізнаність
розуміють значення вишиванки як елементу
української культури;
розпізнають основні символи української
вишивки;
формують повагу до національних традицій.
4. Уміння вчитися впродовж життя
слухають і аналізують інформацію (пісня,
пояснення вчителя);
виконують завдання за інструкцією;
презентують результати власної діяльності.
5. Соціальна та громадянська компетентність
працюють у групах, взаємодіють з
однокласниками;
дотримуються правил співпраці;
проявляють доброзичливість та повагу до
інших.
🔹 Предметні
компетентності
Мовно-літературна галузь
розуміють зміст прослуханого твору;
відповідають на запитання за змістом;
формулюють прості судження.
Мистецька галузь
створюють прості орнаменти (власну «вишиванку»);
добирають кольори та елементи оздоблення;
проявляють творчу уяву.
Технологічна галузь
ознайомлюються з процесом створення
вишиванки;
використовують прості матеріали для
виготовлення виробу.
🔹 Наскрізні вміння
уважність і спостережливість;
розвиток дрібної моторики (практична
робота);
креативність та естетичний смак;
уміння висловлювати емоції та враження.
1. Привітання
Доброго ранку, любі малята!
Дуже раді вас вітати.
Наберіть в долоні сміху,
Киньте людям всім на втіху.
Нашороште ваші вушка,
Щоб могли уважно слухать.
Ще — поплескайте завзято
Та й почнемо працювати.
2. Щоденні новини
Який сьогодні день тижня? Який був учора? А який буде
завтра? Який день тижня ваш найулюбленіший?
Який зараз місяць? Яке число?
Яка пора року?
Які весняні ознаки можна нині побачити у природі?
Яким був для вас ранок сьогодні?
Як ви плануєте провести день?
3. Слухання пісні. Оголошення теми уроку.
Послухайте
пісню В. Лисенко “Вишиваночка”.
Хто вишив дівчинці сорочечку?
Що мама на ній вишила?
Як ви гадаєте, чому дівчинці усміхається
сонечко з неба?
4. Дослідження вишиванок
Вишиванка – це
частина нашого національного вбрання. Народи різних країн теж мають свій
національний одяг. (показати малюнок)
Зараз ми
розглянемо наші українські вишиванки.
Якого кольору сорочки? Чим вони прикрашені?
Де саме на них розміщена вишивка?
Якими кольорами вишиті сорочки?
Чи є у вас вишиванка? Яких
кольорів вишивка на ній? Що вишито на вашій сорочці?
Що потрібно мати, щоб створити
вишиванку?
Давайте пригадаємо, які символи можуть
бути на наших вишиванках (показати малюнки)
5. Робота в групах. Математичне завдання.
Вишиванки можуть
мати і геометричний орнамент. Розгляньте малюнки, і порахуйте, скільки
кружечків, трикутників та квадратиків на вишиванці?
6. Руханка «Весняний віночок»
7.
Онлайн-вправа
«Візерунки»
8.
Практичне
завдання. Створення вишиванок.
9.
Представлення
робіт.
10.
Підсумок
уроку. Метод «Мікрофон»
Що було найцікавішим на уроці? Що вразило?
11. Вручення вишитих сердечок за гарну роботу.
Тема уроку:
Які сюрпризи готує нам зима
Мета:
Формувати
уявлення про особливості зимової пори року.
Розвивати
спостережливість, допитливість.
Виховувати
любов до природи, бережливе ставлення до неї.
Розвивати
мовлення, мислення, творчість і емоційну чутливість.
Обладнання:
відеоматеріал, аудіозаписи, роздатковий матеріал, сигнальні картки,
подаруночки.
ХІД УРОКУ:
І. ОРГАНІЗАЦІЯ ДО
УРОКУ.
1.
ЗИМОВА КАЗКА.
-На попередньому уроці ЯДС ми
визначили основні ознаки зими. А зараз
зима гостинно запрошує нас до себе в
гості. Вона підготувала для нас багато сюрпризів. На нас чекають справжні дива!
2.
КОЛО ДРУЖБИ «ЗРОБИ КОМПЛІМЕНТ ЗИМІ».
Звучить музика, діти стають в коло.
-Коли ми приходимо до когось у гості, то насамперед вітаємось, кажемо
компліменти – приємні слова, якими можна описати господиню дому. Зробіть
комплімент зимі.
(передаю сніжинку по колу, кожен одним словом описує зиму, відповідаючи
на запитання «Яка зима?»)
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1.
ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛОВА «ЗИМА»
-Ми гарно привіталися із зимою, а у відповідь вона вітається з нами
(включаю аудіозапис зимових звуків)
-Які звуки ви почули? Це мовні чи немовні звуки? Зробіть звуковий аналіз
слова «зима».
2.
АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ.
-
З
чим у вас асоціюється зима?
3.
КРІСЛО АВТОРА.
-За що ви любите зиму?
ІІІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
-Зима дуже зраділа, що ви так сильно її любите і
пропонує вам потанцювати.
Руханка «Морозець»
ІV. ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМИ.
1.
ФОКУСИ ЗИМИ. ДОСЛІД З ЛЬОДОМ.
-А чи знали ви, що зима часто любить показувати фокуси?
(наливаємо в прозору посудину води, кидаємо туди кілька крижинок, кладемо
на крижинки нитку, посипаємо сіллю, чекаємо кілька хвилин, утворюється намисто
з льоду. Робимо висновок, що до льоду можуть примерзати різні предмети. Обговорюємо, чи безпечно це)
2.
ГРА «ТАК ЧИ НІ?»
Чи всі сюрпризи зими безпечні?
-Ожеледиця
-свято Миколая
-сильний мороз
-красивий іній на деревах і кущах
-хуртовина
-бурульки на дахах
-сніжок
-катання на санчатах, ковзанах, лижах
-кучугури, замети
-колядки, щедрівки
-Новий рік, Різдво
3.
ГРА « ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ
ВЗИМКУ»
-Оскільки не всі сюрпризи зими безпечні, то треба знати правила безпечної
поведінки взимку.
4.
ГРА «СНІЖКОЛІПИ». НЕЙРОГІМНАСТИКА.
(Називаю число, діти повинні обома руками одночасно торкнутися заданого
числа на картках)
5.
ГРА «ДОБИРАЄМО ПАРИ»
Взимку важливо тепло одягатися під час ігор та прогулянок на вулиці. Ми з
вами зараз попрацюємо в парах. І разом підберемо пару – комплект одягу: шапку
та шарф.
(На шапці записане число, на шарфику – відповідна кількість сніжинок.
Дітям потрібно утворити пару. Робота в парах)
6.
РОБОТА НАД КОЛЕКТИВНИМ ПРОЄКТОМ
«ЯЛИНКА»
Діти розмальовують тематичні розмальовки, клеять їх на одноразові
тарілочки, з них викладають новорічну ялинку на дошці)
V. РЕФЛЕКСІЯ
1.
МЕТОД «МІКРОФОН»
Що вразило? Що
сподобалось? Що запам’яталось?
2.
МЕТОД «СВІТЛОФОР»
-
ЗЕЛЕНИЙ
– все вдалося, було цікаво
-
Жовтий
– було трішки важко
-
Червоний
– нічого не сподобалось
3.
ПОДАРУНОЧКИ ВІД ЗИМИ.
Конспект
уроку з образотворчого мистецтва
Тема:
Малювання улюбленого казкового героя
Вид
діяльності: малювання (творча робота)
Техніка:
олівці, фломастери, фарби (на вибір)
Мета уроку
Навчальна:
навчити
дітей передавати образ казкового героя за допомогою простих форм і ліній;
закріпити
вміння розміщувати зображення на аркуші.
Розвивальна:
розвивати
уяву, фантазію, образне мислення;
формувати
навички творчого самовираження
В иховна:
виховувати
любов до казки, мистецтва;
формувати
впевненість у власних творчих можливостях.
Обладнання
альбомні
аркуші
прості
олівці
кольорові
олівці / фломастери / фарби
зразки
простих малюнків казкових героїв
серветки,
вода (за потреби)
🧩
Хід уроку
1️. Організаційний
момент (2–3 хв)
Привітання.
Позитивний
настрій:
Сьогодні
нам передали з пошти яскраву листівочку. Давайте прочитаємо, від кого вона.
2. Мотивація
навчальної діяльності (5 хв)
Учитель
читає повідомлення казкових героїв (слайд № 2)
Допоможемо героям? Але спочатку розкажіть, які казки
ви любите? Хто ваш
улюблений казковий герой? Чому він вам подобається? Опишіть його зовнішній
вигляд. Який у нього характер?







Немає коментарів:
Дописати коментар